Jump to content

Recommended Posts

  • Bir kripto beyaz listesi, kripto para dünyasındaki belirli bir etkinlik için onaylanmış katılımcıların listesidir.
  • Beyaz listeleme, İlk Coin Teklifleri (ICO'lar), İlk Borsa Teklifleri (IEO'lar) ve borsalar için çekme adreslerinde kullanılır.
  • Beyaz listeleme ayrıca NFT alanında da kullanılabilir, belirli kullanıcılara genel halka sunulmadan önce NFT'leri basma imkanı sağlar.

Learn_Illustration_What_is_a_crypto_whitelist.jpg

Kripto Beyaz Listeyi Anlama

Bir kripto beyaz liste, kripto para dünyasında belirli bir etkinlik için onaylanmış katılımcıların listesidir. Bu, bir Başlangıç Coin Teklifi (ICO), bir Başlangıç Borsa Teklifi (IEO) veya borsalar için onaylanmış çekme adreslerinin listesi olabilir. Beyaz listenin amacı, belirli bir etkinlikte sadece belirli kriterleri karşılayanların katılabilmesini sağlamaktır. Bu, katılmak için minimum bir miktar fon bulundurma, iyi durumda bir hesap sürdürme veya bir referans kodu veya davetiye sahibi olmayı içerebilir.

ICO'lar bağlamında, bir beyaz liste, bir ICO'ya veya bir ön satışa katkıda bulunmak için özel erişim verilen kayıtlı ve onaylanmış katılımcıların listesidir. Bazı kripto para projeleri, tokenlerinin halka dağıtımına ilgi duyan katılımcılar için bir beyaz listeleme aşaması sunabilir. Beyaz listeleme süreci, bu projelerin potansiyel token alıcılarını doğrulamasını ve token dağıtımının şartlarına uyduklarını garanti etmesini sağlar.

 

Kripto Beyaz Listesinin Faydaları

Bir kripto beyaz listesinde olmanın birkaç potansiyel avantajı vardır. Öncelikle, bir ICO, IEO veya NFT dağıtımına öncelikli erişim sağlar. Bu, belirli bir token veya NFT'nin mevcudiyeti sınırlı olduğunda özellikle avantajlı olabilir. Beyaz bir listeye dahil olmak, özellikle çekme adresleri söz konusu olduğunda bir güvenlik seviyesi de sağlayabilir. Sadece beyaz listeye alınmış adreslere çekimlere izin vererek, kripto para işlemlerinizin güvenliğini potansiyel olarak artırabilirsiniz.

 

Kripto Beyaz Listesine Nasıl Girilir

Bir kripto beyaz listesine girmek genellikle bazı kişisel bilgilerinizi sağlamayı gerektirir, örneğin adınız ve e-posta adresiniz ve bazı durumlarda, devlet tarafından verilen bir kimlik. Bu bilgiler, kimliğinizi doğrulamak ve dağıtıma katılma uygunluk kriterlerini karşıladığınızı garantilemek için kullanılır. NFT beyaz listeleri durumunda, projenin topluluğunda aktif katılımı göstermeniz de gerekebilir, örneğin projenin topluluğuyla etkileşimde bulunmak veya çeşitli platformlarda topluluk tartışmalarına katılmak gibi.

 

Beyaz Liste ve Ağ Güvenliği

Beyaz liste, ağ güvenliği alanında yaygın bir uygulamadır ve belirli dosyalara veya sistemlere erişim izni olan IP adreslerini veya alan adlarını belirtmek için kullanılabilir. NFT bağlamında, beyaz listeler, bir NFT'yi basmaya izin verilen cüzdan adreslerini içerir. NFT koleksiyonunun akıllı sözleşmesi, bir koleksiyoncunun beyaz listeye kayıtlı olup olmadığını kontrol etmek için tasarlanmıştır, böylece bir NFT basabilirler.

Link to comment

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Önemli bilgi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Gizlilik poliçesini inceleyebilirsiniz.